Ali Adnan AKGÜNDÜZ

Ali Adnan AKGÜNDÜZ

“Gidemeyenlere…Göremeyenlere…Gezemeyenlere…” Sloganı ile çıktığımız uzun süreli ve soluksuz yolun henüz başındayız.

Yayın hayatına başladığımız günden bugüne sadece birkaç ay geçti. Gururla ve sevinçle belirtmeliyim ki; bu kısa dönemde umduğumuzdan ve beklediğimizden hızlı yol aldık.

Bunda en büyük pay, okur, katılımcı ve paylaşımcı dostlarımızın yani sizlerin payı büyük oldu. Zaten bu, bizim ilk koyduğumuz hedefti, gerçekleşti.

Bu kısa dönemde güzel dostlar ile bilinmeyen coğrafyalarda keşiflere çıktık, fotoğraflarında oraları yaşadık, havasını soluduk.

Daha bir bebek iken, konuşmayı bile beceremez iken TRT de yayımlanan “Türk Site” programının konuğu olduk. Türk Basını’nda önemli yerleri olan haber ajanslarına konu olduk. Son olarak da TRT 1’de yayımlanan “Bilişim Rüzgarı” adlı programa konuk oluyoruz.

Bu aldığımız itici güç ile yıllara yaydığımız projelerimizi, hemen gündeme getirmeye karar verdik. Bu projeleri zamanı ve yeri geldiğinde siz dostlarla paylaşacak, gerekirse destek ve yardımlarınızı rica edeceğiz.

Değerli yazı ve fotoğrafları ile bizi daima destekleyen, Timur Özkan, Ruhan Özkan ve Yıldırım Değerliyurt’a teşekkürü bir borç biliyorum. Fotogezgin’in en fotogezgin’i Melih Eriş ile de büyük projelerimizde buluşacağız. Bu arada aramız yeni katılan İngilizce editörü arkadaşımız Hüma Tunç’a da “Hoş Geldin” diyoruz..

ANKARALI GEZGİNLER..

Geçen ay, yılbaşı ve bayramda Ankara’da idim. Bir çok olumsuz ve şanssız geçen günlerime rağmen, tek mutluluk ve onuru bu grubun bir üyesi olarak yaşadım ve mutlu oldum.

Bir sanal grup olmasına karşın, gezi edebiyatına kazandırdıkları iki kitap, ağaçlandırma projesi, tematik geziler ve LÖSEV ile birlikte gerçekleştirilen fotoğraf sergisi ile oldukca aktif bir grup.

LÖSEV ile ortak gerçekleştirilen fotoğraf sergisine ben de katıldım. İki fotoğrafım da bu sergide diğer gezginler gibi yer aldı. İlk gecede bir fotoğrafımın satılması beni çok mutlu etti. Fotoğraf satılır satılmaz, bu çok önemli değil ama guzel ve kutsal bir amaç için olursa iş değişiyor. Zira tüm satılan fotoğraf gelirleri LÖSEV’e bağışlanmıştı..

Bir lokantanın dış duvarında yer alan dinazorların tatil keyfini hicvededen resmi fotoğraflamıştım. Satıldı..

Alanın bir LÖSEV yöneticisi olduğunu ve fotoğrafımı çocukların oynama salonuna asmak için aldığını öğrendiğimde Ankaralı Gezgin dostların yaptığından ve bu grubun üyesi olmaktan gurur duydum.

Bu grup bugünlerde grup üyelerinin Türkiye gezilerini içeren ikinci bir kitabi okur ve gezi edebiyatına kazandırdılar. Kendilerini tek tek kutluyorum. İyiki varsınız..