Rusya’nın 2.büyük, Avrupa’nın ise 4.büyük şehri olan St Petersburg, binalarının zarifliği, konforlu otel seçenekleri ve şehrin güzelliği ile bilinmektedir. Tarihi özellikleri ile kendinizi tarih kokan sokaklarda bulacaksınız.

St. Petersburg, 200 yıllık Çarlık Rusya’nın başkenti ve 42 adaya yayılmış bir şehirdir. Rus Rublesi resmi para birimidir.  Vizesiz turlar kapsamında katılabileceğiniz St Petersburg turları ile hayal ettiğinizden daha da güzel bir tur geçirebilirsiniz.

Türkiye’ye göre 1 saat ilerde olan St. Petersburg’a tur seçeneklerini ne kadar erken değerlendirirseniz sizin için o kadar iyi olacaktır. Neva Nehri üzerinde bulunan St Petersburg’da gezebileceğiniz yerler arasında; . Ermitaj Müzesi, Kışlık Sarayı, Nevsky Prospect Müzesi, Rus Devlet Müzesi ve Catherina Sarayı ile St. Isaac Katedrali, Voskressenia Khristova Kilisesi ve Peter ve Paul Kilisesi bulunmaktadır.

St Petersburg turları için en doğru zaman yaz mevsimidir. Kışları oldukça soğuk geçen St Petersburg’da hava sıcaklığı çoğu zaman -20 derecenin altındadır. Yaz mevsiminde ise hava sıcaklığı ortalama 20 derecedir geceleri ise 13 dereceye kadar düşer ve oldukça rahat bir tur planlayabilirsiniz. St Petersburg turları için St. Petersburg uçak bileti ya da St. Petersburg otel gibi detayları düşünmenize gerek yoktur. Ancak konaklayacağınız ve tur içinde yer alan oteli şehir merkezine yakın yerden seçmenizde fayda vardır. Size verilen boş zamanlarda dilediğiniz gibi her yere ulaşımı kolay sağlayabilirsiniz. St Petersburg’da şehir içi ulaşımda kolaydır. Metro ile ya da tramvay, otobüs ve troleybüs ile her yere ulaşabilirsiniz.

Çarlık Rusya’sının güzel şehri olan St Petersburg’da tadına bakmanız gereken birkaç güzel lezzet vardır. Farklı mutfakları seviyorsanız kesinlikle pek çok lezzet yakalayacaksınız. Bunların başında Shchi yani lahanalı balık çorbası, şaşlık kebabı, Blinni yani tatlı sürülerek yenen pancake ve Rus salatasının tadına bakmalısınız.

Moskova Turlarını tercih edebilirsiniz!

Moskova, Rusya Federasyonunun başkentidir. Rusya’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Moskova’da hava alanı olduğu için özellikle bu güzel tercih edilmektedir. Eğer ki kış mevsimini seviyorsanız kesinlikle Moskova’ya kışın gelmelisiniz. Hava -20 derecedir ama bu şehir kışın inanılmaz güzel ve hareketlidir.

Borsch çorbası, Rus salatası, mor soğan çorbası, midye ve balık en güzel lezzetleri Moskova’da yemelisiniz! Farklı lezzetlere de hazırlıklı olun, belki de çok seveceksiniz! Kremlin sarayı, Kızıl Meydan, Aziz Vasil Katedrali, Tretyakov Devlet Galerisi, Bolşoy Tiyartrosu, Kremlin Armoury, Kolomenskoye Müzesi, Novodevichy Manastırı, Gorky Park, Pushkin Müzesi ve Lenin’in Mozolesi kesinlikle gezip görmeniz gereken yerler arasındadır.

St. Petersburg ya da Moskova turları arasından seçimlerinizi dilediğiniz zaman yapmalı ve sevdikleriniz ile harika bir tatil planlamalısınız. En keyifli zamanları geçirmek için Rusya’nın en güzel taraflarını yakından görmek için fırsatları hemen değerlendirebilirsiniz.