Yaz tartışmasız olarak yılın en fazla sevilen ve özlemle beklenen zamanı. Yaz mevsimini bu denli çekici kılan havasının yanı sıra tabi ki tatil zamanı da olması. Yazın yaklaşması hatta baharın gelmesi ile birlikte hemen hepimiz tatil planları yapmaya başlıyoruz ve tabi ki bu planları yaparken oldukça ince eleyip sık dokuyoruz zira yaz tatili hem kışın yorgunluğunu üzerimizden atmamızı sağlayan hem de yeniden gelecek upuzun kış mevsimine enerji dolu, dinlenmiş olarak girmemiz sağlayacak yegâne fırsatımız. Peki, bu yaz tatilinizi alışılmışın dışında ve her zamankinden çok daha eğlenceli, keyifli geçirmek istemez misiniz? Üstelik bunlarla da kalmayıp sadece bedeninizi değil ruhunuzu da dinlendirip, yeni yerler görüp, deniz, kum ve güneşe, doğaya doyacağınız bir tatilden bahsediyoruz. Evet, doğru tahmin ettiniz, bahsettiğimiz tekne kiralama. Farklı bütçelere ve ihtiyaçlara hitap eden tekneler sayesinde hayatınızın en keyifli, en neşeli ve unutulmaz tatilini yaşayabilir, evinize sadece dinlenmiş olarak değil tüm ömrünüz boyunca özlemle anımsayacağınız anılar biriktirmiş olarak dönebilirsiniz.

Katamaran ile tatil bambaşka

Tekne tatili denilince akla ilk gelen tabi ki katamaranlar. Kısaca iki tekneden oluşan gemi olarak tanımlayabileceğimiz katamaranlar denizlerin en gözde ve konforlu taşıtları olarak her daim çok popülerler ve özellikle de söz konusu tatil olduğunda deniz aşıklarının ilk tercihi olmayı kolayca başarıyorlar. Farklı bütçelere hitap eden katamaranlar denizde zaman geçirmeyi seven, konforuna düşkün kişiler için mükemmel birer alternatif.

Katamaran kiralama hizmeti ülkemizin neredeyse tüm tatil merkezlerinde sunuluyor ayrıca İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde de katamaran kiralayabilmek mümkün, ancak elbette konumuz yaz tatili olduğu için Ege ve Akdeniz’deki tatil beldelerimizde katamaran kiralayarak inanılmaz keyifli ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilmek mümkün.

Katamaran tatillerinin en önemli avantajlarından biri de bir noktaya bağlı kalmadan kısıtlı tatil süresini olabildiğince çok yer görerek, yeni yerler keşfedip farklı lokasyonlarda keyifli anlar geçirerek değerlendirme şansı sunması, dolayısıyla dolu dolu bir tatil için de katamaran kiralamak en doğrusu.

Fethiye’yi bir de tekne kiralayarak yaşayın

Ülkemizin tatil konusunda en fazla yeri barındıran ili Muğla ve Muğla’nın birçok özelliği ile eşsiz olarak tanımlayabileceğimiz popüler tatil beldelerinden biri de Fethiye. İlin Antalya ile sınırında yer alan ve özellikle doğal güzellikleri, koyları ve tabi ki Ölüdeniz ile haklı bir üne sahip olan Fethiye’ye belki daha önce defalarca gitmiş olabilirsiniz ancak emin olun ki bu harika tatil cennetinde tekne ile tatil yapmadan Fethiye’yi gerçekten tanımış sayılmazsınız. Zira Fethiye çok sayıda muhteşem koyu ile biliniyor ve bu harika ilçenin her biri ayrı güzellikler saklayan koylarını ancak tekne kiralayarak görme şansı yakalayabilirsiniz.

Fethiye’de en iyi kiralık 3 tekne farklı büyüklükteler ve farklı ihtiyaçları karşılıyorlar. Tekne seçimi yaparken öncelikle tatile kaç kişi çıkacağınıza göre yani teknenin kaç kişilik konaklama kapasitesi olduğuna göre yapmalısınız. Yalnızca bir çift olarak çıkacaksanız tercihinizi daha küçük teknelerden yana kullanırken, ailece ya da kalabalık arkadaş grupları ile çıkacağınız tatillerde yeterli konaklama kapasitesi bulunan, kamara sayısı tekneden kalacak kişiler için yeterli olanları tercih etmelisiniz.

Bunun yanı sıra Fethiye’yi daha önce hiç görmediğiniz güzellikleri ile baştan keşfetmenizi sağlayacak olan teknelerin her bütçeye uygun alternatiflere sahip olduklarını da eklemeden geçmememiz gerekir. Kısacası Muğla’nın en güzel ve etkileyici parçası olan Fethiye’de denizle baş başa, doğaya doyacağınız ve unutulmaz bir tatil yaşamak için tekne kiralamak kesinlikle en doğru seçenek ve emin olun ki bu kararınızdan bir an dahi pişmanlık duymayacaksınız.